Z przykrością informujemy, że w dniu 16 marca o godz. 22.00 w Alwerni zginął strażak ochotnik. Od 14 roku życia oddany służbie pożarniczej, która rozpoczęła się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Alwerni 24 marca 1968 r.i trwała nieprzerwanie do chwili obecnej.

 

Z przykrością informujemy, że w dniu 16 marca o godz. 22.00 w Alwerni zginął strażak ochotnik

Dh Jerzy WOJTOŃ

Uroczystości pogrzebowe   odbędą   się w sobotę 19 marca br. o godz.

14.00   w Alwerni.

Druh  śp. Jerzy Wojtoń

Naczelnik OSP Alwernia pow. Chrzanów

Od 14 roku życia oddany służbie pożarniczej, która rozpoczęła się w Ochotniczej Straży Pożarnej w  Alwerni  24  marca 1968 r. i trwała nieprzerwanie do chwili obecnej. Od roku 2000  pełnił funkcje Naczelnika tej jednostki. W okresie swojej  działalności wyszkolił dziesiątki młodych druhów czego dowodem są  nie tylko powodzenia w akcjach ratowniczych ale  także zdobyte puchary na licznych zawodach. Uczestniczył w wielu akcjach  na terenie powiatu. Zawsze pierwszy na stanowisku dowodzenia, niestrudzenie poświęcając bezinteresownie  swoje życie dla ratowania dobytku innych. Oddany pracy i pasji strażaka ochotnika i ratownika. Dowodem  bohaterstwa było Jego zaangażowanie w akcje gaszenia pożaru Klasztoru i kościoła O.O. Bernardynów w Alwerni, gdzie jako pierwszy dowódca kierował działaniami ratowniczymi podczas tej ogromnie trudnej akcji.

W dniu 16 marca 2011 r. także jako pierwszy na czele swojej drużyny ale po raz ostatni  uczestniczył  w gaszeniu zgliszczy tegoż klasztoru  ginąc tragicznie w czasie akcji ratunkowej .